Ny teknisk sælger med 18 års erfaring

Vi har oprustet i salgsafdelingen med en ny sælger – endda én, som kender branchen fra ende til anden, nemlig Jacob Damgaard Nielsen

Glade kunder er drivkraften

De bedste sælgere er dem, der forstår kunderne og sætter en ære i at løse deres udfordringer bedst muligt.

Derfor var vi heller ikke i tvivl, da vi fik muligheden for at ansætte Jacob. For udover at han har arbejdet med tætninger og pakninger i hele 18 år, så er han også en sælger af den slags, der fokuserer på at finde den helt rigtige løsning til kunderne.

Dét passer perfekt til os her hos Carsten Holm A/S.

Teamet i salgsafdelingen fortæller, at de allerede har god gavn af Jacobs indgående kendskab til specielt hydrauliske tætninger. Og det skader heller ikke, at han faktisk kender mange af kunderne i forvejen.

Selv fortæller han, at han nyder at have fuldt fokus på salgsarbejdet. ”Og så er det dejligt med et kontor, der er fuldt af liv og gode kollegaer at sparre med”, tilføjer han med et smil.

Velkommen, Jacob! Vi glæder os til at have dig med i teamet i mange år fremover!

Fun facts om Jacob:

Han er ivrig løber, og i 2025 har han løbet to halvmaratoner. Og måske er han så heldig, at hans kone og hans lille datter på 4 år hepper på ham, når han lige om lidt skal løbe sit første maraton, nemlig HCA Marathon i Odense.

 

Seneste nyt